Ana içeriğe atla

Gaz ve Koku Giderme

Gaz ve koku giderim sistemleri
Gaz halindeki kirletici maddelerin ayrılması, bir katı maddenin üzerine adsorpsiyon Yöntemi enjekte edilmesi veya kirletici gaz üzerine başka bir kimyasalın doğrudan yada su ile birlikte ıslak tıkama yöntemi ile giderilir. Islak yöntem yıkayıcılarda bazen yanlız kimyasal bazanda kimyasal ile birlikte suda reaksiyona girebilir,  gaz giderimi bu iki yöntemlede gerçekleşir. Kimyasal veya fiziksel emici abdorsberler genellikle baca gazı ile temas ettirilir. Sisteme bağlı olarak, reaksiyon ürünleri çözünmüş veya kuru tuzlar şeklinde birikir.
Katı Atık ve diğer katı yakma tesisleri için baca gazı arıtımı, ıslak ve yarı kuru sistemlerden faydalanabilir. Kuru ve yarı kuru sistemler genellikle ilave beslemeli bir reaksiyon maddesinden faydalanır.
Bu maddelerde asitlerin gideriminde sönmüş kireç ağır metaller ve dioxsin furanlar için aktif karbon kullanılır, bu üniteler bir reaktor bir toz toplayıcısı Siklon veya (kumaş filtre)dan oluşur. Emisyonlarının azaltılması için hangi yöntemin kullanılacağı ıslak sprey yıkayıcılar, venturi yıkayıcılar, dolgulu yıkayıcılar veya kuru, yarı kuru adsorberler gibi detaylar belirler. 
Avantaj & Dezavantaj
Sistemlerin her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları yanında, yer ve özel koşullara bağlı olarak avantaj ve dezavantajları mdsj mühendisleri tarafından belirlenir.
MDSJ proses. 30 yıldır hava kirliliği sorunlarını çözmek için ıslak (wet sceubber) kuru ve yarı kuru gaz ve koku giderim konusunda engin deneyimleri olan öncü kuruluşlardandır.
Dizayn Kriterleri
Değişen ihtiyaçlara göre her problemi karşılamak amacı ile müşteri isteklerine göre karbon çelik, paslanmaz 304-316 ,HRP (ctp) veya PP malzemeden gövde imalatı, exproof pano ve sirkülasyon pompaları, Ph ve ORP baca gaz analizör sistemleri ile komple opsiyonlar sunan üniteler özel çevirim yazılımları (PLC scada ) ile kombine hizmetleri sunar. 
Seçim Kriterleri
Islak yıkayıcılar, koku giderim ve gaz yıkama gazlar ve tozlar için Venturi, Venturi Plate, gaz ve tozlar için Venturi Packing, yalnız gazlar için Packing ıslak yıkayıcılar olarak imal edilirler.
Kapasiteler
Her tip ıslak yıkayıcılar 1.000m3/h den 40.000m3/h’ekadar standart, daha büyük kapasiteler için etüt sonucu değerlendirme ve mühendislik çalışmasına ihtiyaç duyar.
MDSJ özel ihtiyaçlarda sizin taleplerinizi her zaman memnuniyetle beklemektedir.
Deneyimleri
Asit Gazlar (HBr, HCl, HR, HCN gibi), Halojen Buharlar, Kükürt Bileşiler Hidrojen Sülfür (H2S),  Kükürt OksitlerSO3,SO4, Amonyak NH3, Aminler, Kromik Asitler, Etilen oksit, FormaldehitCH2O, Kostikve Hidrokostikler, MetilProlidon (NMP,C5H9NO), Etilen Glikol (C2H6O2        
Ortak Kullanılan Kimyasallar
Sodyum hidroksit (NaOH), Sodyum hipoklorit (NaOCI), Potasyum hidroksit (KOH), Sodyum karbonat (Na2CO3), Sülfürik Asit (H2SO4) ve diğer asitler, Hidrojen Peroksit (H2O2), Kireç sütü, Temizleyici, Ve bircok digerleri, Kuru absorberlerde, Sönmüş kireç, Sodyumbikarbonat,  Aktif karbon,  Linyit, Zeolıd -Kullanılırlar.
Uygulamalar
Termik santraller, Atık yakma tesisleri incineratöler, Arıtma tesisleri, Gübre fabrikaları, Kimya ve boyahenelr, Katı yakıtlı kazanlar, Gıda sanayi, Et ve balık unu tesisleri pişirme kazanları.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Mobil Tip Vakumlu Süpürgeler

Treyler römork veya kamyon üzerine monte edilmiş endüstriyel süpürgeler' de hava ile otomatik temizlemeli filtreleri, yüksek vakum kabiliyetine sahip pompa ve opsiyon, elektrik veya dizel jeneratör motoru 4''-8'' arası irtibat fleks hortumu, hidrolik tank kaldırma mekanizması otomatik kontrol paneli ile komple imal edilirler. Kullanıldığı Alanlar  Fabrika sahaları, Aşındırıcı kül, kum taneli tozlar, Nemli,ıslak ve çamurlu malzemelerin emilmesi için uygundur.

Asfalt Plentleri

Asfaltlama tesislerinde kullanılan filtre araçları çok zor çevresel koşullara ve aşındırıcı gazlara maruz kalırlar. Sıcaklık dalgalanmaları ve farklı yakıtlarla sık başlama ve duruş yapma yüzünden oluşabilecek kıvılcımlar, filtre araçlarını daha fazla zorlamaktadır. MDSJ, çalışma koşulları ve tozun yapısına göre teknik ve ekonomik olarak asfaltlama tesisinizin toz toplama sistemi için en uygun filtre çözümünü sunar. ASFALTLAMA TESİSLERİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARININ SCRİM VE ELYAF TÜRLERİAsfaltlama tesislerinin yüksek sıcaklık ihtiyaçlarına uygun olarak filtre araçları yüksek ısıya dirençli olarak saf Poliakri Poliakrilonitril (DT) ve m-Aramid (NO) lifleri ile m-Aramid/Polyester lifleri- elyafları kullanılabilir. Bu filtre araçları kullanılan scrime, homojen elyaf tabakasına ve sıcaklık ayarlarına göre mekanik olarak son derece sağlamdır. Pek çok operasyonel değişikliklerden doğabilecek etkilere dayanıklı ve dirençlidir. ASFALTLAMA TESİSLERİNDEKİ FİLTRE ARAÇLARI İÇİN GEREKEN ŞARTLAR:…