Ana içeriğe atla

Endüstriyel Süpürge

Endüstriyel Merkezi Vakum Sistemleri
Tozu kontrol etmek ve dökülmeleri ortadan kaldırmak için endüstriyel tesislerin temizlik için yüksek derecede verimli ekipmanlarındandır. Mdsj  Proses merkezi, vakumlu temizleme sistemleri fabrika içi temizlik için aşağıdaki avantajları sağlar, Elektrikli süpürge ile toz ve döküntünün vakumla emilerek, sağlıklı bir ortam sağlar ve toz çevreye yayılmadan  kirlenmeyi azaltır. Merkezi vakumlu süpürgelere toplanan tozlar sisteme geri kazandırılır veya güvenli bir şekilde ortamdan uzaklaştırılması sağlanır. 
 Kullanım Kolaylığı 
Mdsj Proses merkezi vakumlu süpürgeler bir personel tarafından zorlanmadan rahatlıkla kullanılabilir.
 Personel Tasarrufu
Mdsj Proses vakumlu süpürge kurulumundan sonra temizlik için ayrılan temizlik maliyetlerine göre %60 tasarruf sağlanabilir.
 Emme Kapasitesi
 Güçlü bir emiş sayesinde saatte 15, 20 ton arası temizlik yapılabilir, emme mesafeleri 200, 250 metreyi bulabilir. Mdsj Merkezi vakumlu süpürgeler gerektiği yerlerde ATEX Sertifikalı kurulum gerçekleştirmektedir. 
 İmalat Özellikleri
 Merkezi vakumlu süpürgeler işletme şartlarına göre bir kaç tip olarak imal edilmektedir. 2 ila 15m3 hacme sahip olup alttan boşaltmalı bunkerli sabit tip elektrik motorludurlar.  Sabit tip 1.5m3 hacimli devirmeli konteyner elektrik motorlu olarak, mobil tip trayler üstü monteli hidrolik devirmeli 2 ila 6m3 hacımlı damper elektrik motorlu ,opsiyonel dizel motor olarak imal edilmektedirler.  Çoğu zaman müşterinin arz ve talepleri dikkate alınarak yerinde yapılan incelemeden sonra MDSJ proses mühendisleri tarafından en uygun model tavsiye edilir.
 Uygulama Yerleri 
  • Üretim alanları
  •  Konveyor bant yolları ve bant kuleleri.
  • Elevator ve ekipman çukurları.
  • Çelik fabrikaları vinç yolları yolları
  • Döküm fabrikaları kum hazırlama ve muhtelif alanlar
  • Kömürle çalışan termik
  • Santraller

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Mobil Tip Vakumlu Süpürgeler

Treyler römork veya kamyon üzerine monte edilmiş endüstriyel süpürgeler' de hava ile otomatik temizlemeli filtreleri, yüksek vakum kabiliyetine sahip pompa ve opsiyon, elektrik veya dizel jeneratör motoru 4''-8'' arası irtibat fleks hortumu, hidrolik tank kaldırma mekanizması otomatik kontrol paneli ile komple imal edilirler. Kullanıldığı Alanlar  Fabrika sahaları, Aşındırıcı kül, kum taneli tozlar, Nemli,ıslak ve çamurlu malzemelerin emilmesi için uygundur.

Asfalt Plentleri

Asfaltlama tesislerinde kullanılan filtre araçları çok zor çevresel koşullara ve aşındırıcı gazlara maruz kalırlar. Sıcaklık dalgalanmaları ve farklı yakıtlarla sık başlama ve duruş yapma yüzünden oluşabilecek kıvılcımlar, filtre araçlarını daha fazla zorlamaktadır. MDSJ, çalışma koşulları ve tozun yapısına göre teknik ve ekonomik olarak asfaltlama tesisinizin toz toplama sistemi için en uygun filtre çözümünü sunar. ASFALTLAMA TESİSLERİNDE KULLANILAN FİLTRE ARAÇLARININ SCRİM VE ELYAF TÜRLERİAsfaltlama tesislerinin yüksek sıcaklık ihtiyaçlarına uygun olarak filtre araçları yüksek ısıya dirençli olarak saf Poliakri Poliakrilonitril (DT) ve m-Aramid (NO) lifleri ile m-Aramid/Polyester lifleri- elyafları kullanılabilir. Bu filtre araçları kullanılan scrime, homojen elyaf tabakasına ve sıcaklık ayarlarına göre mekanik olarak son derece sağlamdır. Pek çok operasyonel değişikliklerden doğabilecek etkilere dayanıklı ve dirençlidir. ASFALTLAMA TESİSLERİNDEKİ FİLTRE ARAÇLARI İÇİN GEREKEN ŞARTLAR:…

Gaz ve Koku Giderme

Gaz ve koku giderim sistemleri Gaz halindeki kirletici maddelerin ayrılması, bir katı maddenin üzerine adsorpsiyon Yöntemi enjekte edilmesi veya kirletici gaz üzerine başka bir kimyasalın doğrudan yada su ile birlikte ıslak tıkama yöntemi ile giderilir. Islak yöntem yıkayıcılarda bazen yanlız kimyasal bazanda kimyasal ile birlikte suda reaksiyona girebilir,  gaz giderimi bu iki yöntemlede gerçekleşir. Kimyasal veya fiziksel emici abdorsberler genellikle baca gazı ile temas ettirilir. Sisteme bağlı olarak, reaksiyon ürünleri çözünmüş veya kuru tuzlar şeklinde birikir. Katı Atık ve diğer katı yakma tesisleri için baca gazı arıtımı, ıslak ve yarı kuru sistemlerden faydalanabilir. Kuru ve yarı kuru sistemler genellikle ilave beslemeli bir reaksiyon maddesinden faydalanır. Bu maddelerde asitlerin gideriminde sönmüş kireç ağır metaller ve dioxsin furanlar için aktif karbon kullanılır, bu üniteler bir reaktor bir toz toplayıcısı Siklon veya (kumaş filtre)dan oluşur. Emisyonlarının azaltılmas…